Atletico Madrid 2-1 Inter Milan (2-2 agg, 3-2 pens) : Гигантите от Ла Лига завършиха грандиозно завръщане, след като Антоан Гризман и Мемфис Депай отговориха след откриването на Федерико Димарко... преди Ян Облак да е героят в дузпите
Daily Mail | 2024-03-14 | 02:52:10

Симеоне беше легнал по лице в собствената си техническа зона, след като Рикелме пропусна шанса да спечели тази игра 30 секунди след края на времето .

Той се хвърли невярващо, след като преди това видя късния гол на Мемфис Депай, който направи 2-1 през нощта и 2-2 общо. Но той празнуваше на пълен работен ден след драмата с дузпите.

Ян Облак направи две страхотни спасявания при дузпите, за да откаже Интер Милано

Героизмът на стопера видя екипа на Ла Лига да напредва към осминафиналите на Шампионската лига

Интер Милано поведе през нощта и удвои общото си предимство, когато Федерико Димарко ( отдясно) вкара след 33 минути

Антоан Гризман отвърна на удара за домакините само две минути по-късно в една вълнуваща вечер на действие в Мадрид

Вашият браузър не поддържа iframes.

Това винаги щеше да бъде равенството на 1/8-те. Отборът на Индзаги спечели всичките 12 мача, изиграни през 2024 г., но малко отбори успяха да вземат нещо от Метрополитано – Атлетико спечели 18 от своите 20 мача у дома този сезон.

Отборът домакин започна с ураганна скорост в търсене на началния гол, но

те винаги щяха да бъдат по-ефективни при бягане напред, отколкото бягане назад и от една опасна контраатака в 33-та минута. Николо Барела се измъкна отляво и когато дръпна топката обратно към Федерико Димарко, който отбеляза.

Това не забави Атлетико и те отговориха само две минути по-късно чрез Антоан Гризман. Неговият сънародник Бенджамин Павар изкриви изчистване от воле от паса на Коке и когато падна към Гризман, той се завъртя и стреля покрай Сомер. Това направи общия резултат 1-1 и 2-1.

Гризман се върна от контузия, получена в първия мач, за да вкара своя шести гол в Шампионската лига на сезона, което го поставя заедно с най-добрия голмайстор с Килиан Мбапе и Хари Кейн. Само блок от Павард го спря да изведе Атлетико напред през нощта и да изравни общо малко преди полувремето. И той имаше първия шанс през второто полувреме, но Зомер спаси.

Останаха 15 минути, Маркус Тюрам трябваше да завърши, но той пламна, след като Лаутаро Мартинес го наложи през. Това беше сигналът за Симеоне да извади Алваро Мората и да пусне Мемфис и той почти вкара на обрата от вътрешното наказателното поле от шест ярда от центриране на Кореа, но Павар блокира отново.

Интер се провали веднага и отново не успя да реализира за това, което би било решаващ втори гол през нощта. Този път виновен беше Барела. Той уцели целта, но Облак спаси удара му. Те щяха да платят за тези пропуски. И Мемфис щеше да ги накара да платят. Първо той уцели долната греда с нисък удар, след което се справи още един път.

Бившето крило на Манчестър Юнайтед Мемфис Депай даде забележителен принос на пейката с гол, който прати равенство в продълженията

Капитанът на Интер Лаутаро Мартинес (вляво) стреля с решаващия точен удар над гредата, за да елиминира своя отбор

Диего Симеоне вече достигна четвъртфиналите на Шампионската лига седем пъти като мениджър на Атлетико

Оставаха три минути от нормалното време, когато падна голът. Коке го претърколи към него и той обърна Стефан де Вридж и прехвърли Зомер в далечния ъгъл.

Интер сега отчаяно се държеше и при 30 секунди до края на трите добавени минути Гризман центрира и Рикелме трябваше да спечели равенството, но стреля встрани. Симеоне падна с пълна дължина в техническата си зона.

Той падна, но Атлетико не беше аут и с дузпи те стигнаха до жребия в петък.